Chov ryb

Chov ryb na Třeboňsku vychází z dlouholeté tradice rybníkářství v tomto regionu. Zcela dominantní rybou, kterou Rybářství Třeboň a.s. chová ve svých rybnících, je Třeboňský kapr (90% produkce všech ryb). Zbylých 10% produkce tvoří vedlejší druhy ryb jako je amur, tolstolobik, sumec, štika, candát, lín.

Průběh chovu ryb

Chov ryb je 3–4letý proces začínající umělým výtěrem (rozmnožováním) generačních ryb na rybí líhni. Získaný váčkový plůdek se odchovává již v rybnících na rybí plůdek nebo na rybí násadu. V hlavních rybnících pak ryby dorůstají tržní velikosti.

Podzimní výlovy a sádkování

V podzimních termínech se začínají strojit rybníky na výlovy a odchované ryby putují na sádky. Na sádkách jsou ryby uskladněny až do předvánočního času, kdy dochází k jejich finální distribuci pro vánoční prodej na tuzemském či zahraničním trhu.

Menší část rybníků je slovena v rámci jarních výlovů.

Konec článku: Chov ryb
Rubrika: Chov ryb

K článku "Chov ryb" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Chov ryb" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme