Sportovní rybolov

Trofejní kapr

K rekreačnímu rybaření jsou pro rok 2021 určeny tyto rybníky: Staňkovský, Hejtman, Nový Kanclíř a Táborský (Knížecí).

Sportovní rybolov na rybnících Rybářství Třeboň

Společnost Rybářství Třeboň již řadu let nabízí nejen příznivcům Petrova cechu, ale i ostatním návštěvníkům Třeboňska a Táborska, lov ryb na udici (sportovní rybolov) na vybraných rybnících.

K tomuto lovu potřebuje zájemce především chuť si zachytat ryby. Hlavní výhodou je, že zájemce nemusí být nikde organizován a vlastnit rybářský lístek, ale potřebuje pouze „pověření k lovu ryb na udici“, jež spolu s dalšími formalitami vyřídí přímo na místě nebo u prodejců pověření k lovu. Tento jednoduchý způsob vyřízení potřebných formalit je označován pojmem „Rekreační rybaření“.

Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování rekreačního rybaření. Rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky. Na některých prodejních místech zájemci mohou získat radu, zakoupit si návnady, případně zapůjčit si rybářské potřeby.

Rekreační rybaření na rybnících je průlomem do starých zvyklostí rybářů nejenom na Třeboňsku a Táborsku. Nejčastějšími úlovky na třeboňských rybnících jsou vyhlášení třeboňští kapři. Nutno připomenout, že Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné označení původu. Dále je možné ulovit amury, štiky, candáty, sumce, cejny, plotice, líny, okouny, perlíny a v poslední době i boleny.

Úlovky na rybnících

V roce 2004 byl na rybníku Hejtman uloven kapitální sumec o délce 202 cm a hmotnosti 64 kg. Zvýšeným počtem této ryby se v poslední době může pochlubit i rybník Staňkovský. Nový Kanclíř se pyšní kapry o hmotnosti až 20 kg, štikou o hmotnosti 10 kg a sumcem o hmotnosti 33 kg.

Rybníky určené k rekreačnímu rybaření jsou po celý rok průběžně zarybňovány.

Konec článku: Sportovní rybolov
Rubrika: Sportovní rybolov
Rybářství Třeboň a.s. #
10.06.19

Dobrý den,
v řádu je zakázáno krmení a přikrmování, takže když se použije srkačka, tak to bude přikrmování, protože se jedná o krmítko. Takže je zakázáno.

František Hyčka #
7.06.19

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda na rybníku Hejtman jsou zakázány srkačky, tak jak je zakázal ČRS.

Předem děkuji za odpověď

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme