Sportovní rybolov

Trofejní kapr

K rekreačnímu rybaření jsou pro rok 2023 určeny tyto rybníky společnosti Rybářství Třeboň:

K rybaření na těchto rybnících stačí zakoupit si tzv. pověření k lovu ryb na udici pro příslušný rybník; pověření jsou týdenní, měsíční a sezónní. Výjimkou je Potrubí, kde je v prodeji pověření i na 1 nebo 3 dny.

Sportovní rybolov na rybnících Rybářství Třeboň

Společnost Rybářství Třeboň již řadu let nabízí nejen příznivcům Petrova cechu, ale i ostatním návštěvníkům Třeboňska a Táborska, lov ryb na udici (sportovní rybolov) na vybraných rybnících.

K tomuto lovu potřebuje zájemce především chuť si zachytat ryby. Hlavní výhodou je, že zájemce nemusí být nikde organizován a vlastnit rybářský lístek, ale potřebuje pouze „pověření k lovu ryb na udici“, jež spolu s dalšími formalitami vyřídí přímo u prodejců pověření k lovu. Tento jednoduchý způsob vyřízení potřebných formalit je označován pojmem „Rekreační rybaření“.

Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování rekreačního rybaření. Rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky. Na některých prodejních místech zájemci mohou získat radu, zakoupit si návnady, případně zapůjčit si rybářské potřeby.

Rekreační rybaření na rybnících je průlomem do starých zvyklostí rybářů nejenom na Třeboňsku a Táborsku. Nejčastějšími úlovky na třeboňských rybnících jsou vyhlášení třeboňští kapři. Nutno připomenout, že Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné označení původu. Dále je možné ulovit amury, štiky, candáty, sumce, cejny, plotice, líny, okouny, perlíny a v poslední době i boleny.

Sportovní rybolov již od 1. března 2023

Rybářství Třeboň a.s. oznamuje, že z důvodů příznivých klimatických podmínek bude letos mimořádně sportovní rybolov na rybnících Hejtman, Staňkovský, Nový Kanclíř i Táborský (Knížecí) zahájen již od 1. března 2023.

Na Potrubí pod Ponědrážeckým je doba lovu zahájena od 1. května a ukončena 15. září 2023.

Denní doba rybolovu u všech revírů je od letošního roku stejná. Prodlužuje se na dobu od 4.00 do 24.00 hodin (viz Místní rybářské řády).

Úlovky na rybnících

V roce 2004 byl na rybníku Hejtman uloven kapitální sumec o délce 202 cm a hmotnosti 64 kg. Zvýšeným počtem této ryby se v poslední době může pochlubit i rybník Staňkovský. Nový Kanclíř se pyšní kapry o hmotnosti až 20 kg, štikou o hmotnosti 10 kg a sumcem o hmotnosti 33 kg.

Rybníky určené k rekreačnímu rybaření jsou po celý rok průběžně zarybňovány.

CHYŤ A PUSŤ – novinka 2023

V roce 2023 společnost Rybářství Třeboň nabídku rekreačního rybaření rozšířila o dva revíry, na které si lze zakoupit pověření na 1 den, popř. 1 týden, a rybaření zde probíhá způsobem CHYŤ A PUSŤ.

Konec článku: Sportovní rybolov
Rubrika: Sportovní rybolov
Rybářství Třeboň a.s. #
1.03.22

Dobrý den,
rybaření na Potrubí pod Ponědražským rybníkem je možné, ale Rybářství Třeboň na tomto revíru nyní (od roku 2022) umožňuje pouze týdenní sportovní rybolov pro skupinu max. 6 osob, kteří u rybníka budou rovnou i ubytovaní. Více na www.trebon.rybarstvi.cz/exkluzivni-tydenni-rybarske-povereni-potrubi-pod-ponedrazskym

Václav Koukal #
25.02.22

Zdravím, proč jste zrušili rybaření na Potrubí Ponědraž a kdy ho opět obnovíte?
Děkuji za odpověď, že to bude už letos.

Rybářství Třeboň a.s. #
10.06.19

Dobrý den,
v řádu je zakázáno krmení a přikrmování, takže když se použije srkačka, tak to bude přikrmování, protože se jedná o krmítko. Takže je zakázáno.

František Hyčka #
7.06.19

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda na rybníku Hejtman jsou zakázány srkačky, tak jak je zakázal ČRS.

Předem děkuji za odpověď

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme