SŠRV Jakuba Krčína Třeboň

Mezi partnery společnosti Rybářství Třeboň patří Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína Třeboň.

Rybářská škola Jakuba Krčína má dlouhou tradici. Rybářské řemeslo patří v českých zemích k nejstarším cechům, neboť vznikalo již při zakládání prvních rybníků v 11. století. V průběhu staletí prodělalo rybářství velký vzestup, zvláště ve 20. století, kdy z důvodu zavádění vědeckých poznatků v intenzivním chovu ryb, a s tím související potřeby kvalifikovaných odborníků byla v Třeboni k 1. 9. 1951 při tehdejším Státním rybářství zřízena odborná učňovská rybářská škola.

Rybářství Třeboň a.s. je hlavním smluvním pracovištěm SŠRV Jakuba Krčína Třeboň. Žáci zde mají již od prvního ročníku odborný výcvik pod vedením svých instruktorů i instruktorů z řad zaměstnanců Rybářství, zúčastní se výlovů, a později absolvují i individuální praxi na vybraných pracovištích Rybářství. Studenti se též významně zapojují do vědeckého výzkumu v oblasti genetiky.

Konec článku: SŠRV Jakuba Krčína Třeboň
Rubrika: Partneři

K článku "SŠRV Jakuba Krčína Třeboň" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "SŠRV Jakuba Krčína Třeboň" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme