Rybářství Třeboň a.s. je prvním certifikovaným chovatelem ryb v ČR

Společnost Rybářství Třeboň a.s. získala k 1. 12. 2023 certifikát, který ukazuje, že chová ryby tradičním a šetrným způsobem a splňuje předepsaná kritéria udržitelnosti.

Rybářství Třeboň a.s. se tak stává prvním certifikovaným chovatelem ryb v České republice, a může využívat ochrannou známku Udržitelný chov ryb.

Udržitelný chov ryb

Obchodní řetězec Albert a vědci z oddělení Rybářství a hydrobiologie Mendelovy univerzity v Brně (MENDELU) pod záštitou Rybářského sdružení České republiky přišli s vizí posílit udržitelnost chovu sladkovodních ryb. Pro tento účel vytvořili desatero zásad, jenž garantuje udržitelnost. Desatero zásad pro získání a držení certifikace zahrnuje nejen systém chovu, ale i přikrmování ryb nebo jejich přepravu. Nevynechává ani péči o rybniční plochu a mimoprodukční funkci rybníků.

Rybářství Třeboň a.s. patří mezi nejvýznamnější tradiční chovatele ryb a díky certifikaci může garantovat zákazníkům kvalitní rybí maso, ale především zachování toho nejlepšího, co nám tradice zanechala s přihlédnutím k nejmodernějším trendům v chovu ryb. Plnění podmínek budou vědci z oddělení Rybářství a hydrobiologie MENDELU každoročně kontrolovat.

Udržitelný chov ryb - certifkát
Konec článku: Rybářství Třeboň a.s. je prvním certifikovaným chovatelem ryb v ČR
Rubrika: Rybářství Třeboň

K článku "Rybářství Třeboň a.s. je prvním certifikovaným chovatelem ryb v ČR" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Rybářství Třeboň a.s. je prvním certifikovaným chovatelem ryb v ČR" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme