Rybník Nový Kanclíř - rekreační a sportovní rybolov

Rybaření Nový Kanclíř

Historie: Rybník Nový Kanclíř byl založen v roce 1542 při rozšiřování rybníční soustavy na Chlumecku.

Výměra: 30,4 ha

Sezóna:
  • 1. 3. – 31. 12. 2024
  • březen – prosinec 4.00 – 24.00 hod.

Popis: Rybník Nový Kanclíř se nachází asi 15 km od Třeboně, poblíž Chlumu u Třeboně. Je obklopen rozsáhlým komplexem lesů. Díky jeho průběžnému zarybňování kapitálními rybami se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů.

Ceník rybaření na rybníce Nový Kanclíř

Ceník rybolovu – Nový Kanclíř
1 týden 3 400 Kč
1 měsíc 9 100 Kč
Sezónní 17 000 Kč

Prodej pověření:

Rybník Nový Kanclíř na mapě

Konec článku: Rybník Nový Kanclíř - rekreační a sportovní rybolov
Rubrika: Sportovní rybolov
Fíša #
27.03.18

Ahoj všem,
příští týden nám začíná sezóna 2018. Já jsem Kanclíř objevil před třemi roky a nedám na něj dopustit… Krásná příroda, klid, ticho, krásné úlovky… Se znepokojením čtu některé příspěvky rádoby rybářů, kteří si myslí, že když ryby neberou tak to znamená, že v rybníku nic není… Příjde mi to úsměvné…
Co mi přijde méně úsměvné je chování nás rybářů v tak krásné přírodě… Přeci není možné, aby po nás rybářích zůstávali v tom lepším případě pytle plné odpadků (v horším případě volně ležící odpadky) , čekající, že je za nás někdo odveze…. To jsme na tom opravdu tak špatně, že už nevíme co u vody platilo vždy a všude tzn. co jsem přivez to si také odvezu?
Rád bych aby jsme se v roce 2018 polepšili…

Přeji nám všem hodně hezkých rybářských zažitků…. A zamysleme se nad sebou….
Fíša

Petr #
17.06.17

Dnes jsem tu byl poprvé a musím říci super zážitek. Je tu perfektní příroda a celkem super rybaření. Je tu klid pohoda není tu ani moc lidi což mě překvapuje. Za těch cca 9 hodin jsem chytil 6 kapříků od 59 do 78 Cm. A jelikož chytam pro zábavu tak jsem všechny pustil a čekají tu na další nadšence

Standa #
11.06.17

Dobrý den. Reaguji na poslední komentáře. Jezdíme na rybník Nový Kanclíř řadu let. Mnoho výprav nedopadlo dobře a nechytily jsme nic a jindy zase samé krásné ryby, ale tak to už na rybách chodí. Věřím, že v rybníku plavou kapitální ryby a věřím, že se zde ryby třou. Prosím i za kolegy rybáře, aby se rybnik nelovil a zustal tak jak je. Pokud rybnik vylovite, přijdeme o tajemstvi, které tam plave. Petru zdar. A díky za Nový Kancliř.

Rybářství Třeboň a.s. #
7.06.17

To: STENLY
Dobrý den,
do rybníka Nový Kanclíř se nasazují kapitální ryby. Bohužel už neovlivníme, že se v tomto rybníce také tyto ryby vytírají a jelikož se rybník nevypouští, dochází k tomu, že zde jsou i ryby menších velikostí. Samozřejmě tyto ryby jsou mnohem aktivnější než velcí kapři, proto dohází k tomu, že jsou chytáni častěji. V minulém roce jsme po 15 letech lovili rybník Táborský, na rok 2018 se plánuje rybník Staňkov a poté taky Nový Kanclíř. Není jednoduché tyto rybníky jen tak vypustit a vylovit, když se cca 15 let nelovily. Lidé nám volali, že na rybníce Táborském nejsou ryby. Po té co jsme ho vypustili se nestačili divit co je zde trofejních ryb. Od sumců, kaprů a candátů.
Mrzí mě, že jste nechytli trofejního kapra a zaručuji vám, že zde tyto ryby jsou.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Eisert

Stenly #
4.06.17

Tento víkend jsem navštávil s kamarády rybáři rybník Nový Kanclíř. Celkem 8 lidí x 1400 kč = 11200 Kč. To je dobrý sponzorský dar za prezentaci která je stránkách rybářství a.s. Třeboň. Díky jeho průběžnému zarybňování kapitálními rybami se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů. Lov dravých ryb není nijak omezen. Výsledek nejen naší návštěvy, ale všech co tento víkend n Kanclíři chytali, jsou záběry od kaprů s mírou Od 25 do 30 cm. To není ani lovná míra na tož kapitlní ryba. O cejnech ani nemluvě. Bude jich tam určitě tuny. Z hlediska občanského zákona je v tomto případě ten kdo zakoupil povolenku spotřebitel. Tedy se domnívám, že jde o klamaní spotřebitele a klamavou reklamu na službu, která není dodržena. Asi by pomohlo vyškrtnout pár vět o nasazovní kapitálních ryb nebo je tam opravdu vysadit. Jinak, ale velký posun k lepšímu. Nedostavili se hlídači security. Po pravdě řečeno by ani neměli důvod k návštěvě. Dobu lovu jsme všichni striktně dodržovali. Počet průtů dle řádu, horní míru u kapra nelze ani porušit. Tak nám zbývá opravdu nádherná příroda okolo rybníka a čekat na zázrak o kapitlnách kaprech. Byl bych rád, kdyby někdo z odpovědných na tento komentář reagoval.

Rybářství Třeboň a.s. #
2.05.17

Dobrý den,
rybník Nový Kanclíř se lovil naposledy pře 15 lety. S lovením tohoto rybníka zatím nepočítáme.

Standa #
1.05.17

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, v jakém roce byl naposledy lovem rybnik Nový Kancliř a jestli je v plánu další výlov. Děkuji. STANDA

Rybářství Třeboň a.s. #
28.03.17

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Nonstop chytání bylo zrušeno z důvodu velkých problémů s nedodržováním rybářského řádu ze strany rybářů.

Standa #
26.03.17

Dobrý den. Chci se zeptat, proč není letos chytání nonstop? Je to velká škoda. Díky za odpověď.

Rybářství Třeboň #
2.02.17

Dobrý den,
na rybářských revírech začíná sezona od 1.4.2017 na rybníce Táborském od 1.5.2017.

pavel #
31.01.17

Dobrý den, od kdy začne sezóna na Novém Kanclíři pro rok 2017?
Děkuji za odpověď.

Rybářství Třeboň #
20.07.15

Dobrý den, pane Nováku,
děkujeme za komentář. Lov ryb na rybníce Nový Kanclíř je povolen v roce 2015 od 1. dubna do 31. prosince. Některé roky je rybaření i v březnu (např. v loňském roce byl rybolov možný již poslední březnový víkend), a proto bývá měsíc březen v obecných informacích uváděn.
Děkujeme za pochopení.

Novák Zdeněk #
13.07.15

Dobrý den,
proč máte uvedeno, že se smí chytat v březnu od 5:00 do 20:00 hod, když sezóna začíná 1.dubna? Jedno je špatně. Zajímalo by mne co.
S pozdravem Novák

Peltan František #
6.12.11

Děkuji za skvěle zarybněný revír N.Kanclíř.Koncem listopadu jsem si zakoupil u vaší firmy povolenku na 3 dny a byl jsem velmi příjemně překvapen.Nádherná příroda a především četnost záběrů a s tím spojené výborné úlovky ryb.Ještě jednou díky Peltan.

Rybářství Třeboň a.s. #
22.07.11

Dobrý den,
veškeré informace na které se ptáte jsou zakotveny v rybářském řádu rybníka Nový Kanclíř.
Pro rok 2011 je kapr na ponechání v rozmezí 40cm až 90cm a zavážet lodí není povoleno.

Zdeněk Kalíšek #
17.07.11

Dobry den,může se zavážet se lodí a kapra se může vzít domů do 70cm nebo i více cm?Děkuji Zdenda

Rybářství Třeboň #
10.06.11

Dobrý den,
rybník Nový Kanclíř se nachází v chráněnné krajinné oblasti (CHKO Třeboňsko), a proto zde platí stálý přísný zákaz stanování. Ubytování přímo u rybníka také žádné není, proto doporučujeme ubytovat se v okolí a k Novému Kanclíři dojíždět. Upozorňujeme na možnost zadat požadavek na ubytování specialistovi na Třeboňsko.

scombrus #
8.06.11

Dobrý den,

chtěl jsem zeptat, jak je to se stanováním, popř. ubytováním u rybníka Nový Kanclíř? V případě, že bychom si zakoupili třídenní (víkendovou) povolenku, jaké je nejlepší řešení s přespáním? V řádu pro rok 2010 je stanování zakázáno!!! Děkuji za odpověď.
Petrův zdar. Jan Pergner

Rybářství Třeboň #
3.06.11

Dobrý den,

jak je psáno výše v popisu revíru na rybníku Nový Kanclíř je rybaření povoleno v uvedených časových intervalech. Tedy v květnu až srpnu od 3:00 do 23:00 hod.

Hampel #
2.06.11

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možnost lovu non stop a nebo pouze od 3:00 do 23:00.Děkuji za odpověd.jjaarr@sez­nam.cz

Admin #
4.05.11

V sobotu 30.4. odvysílala Česká televize v rámci pořadu Jak na ryby reportáž z revíru Nový Kanclíř. Pořad je možno shlédnout v archivu ČT.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme