Slavnostní výlov Rožmberka 2015

Ve dnech 9. až 11. 10. 2015 jste zváni na slavnostní výlov rybníka Rožmberk. Rybářství Třeboň k této události vydalo následující tiskovou zprávu.

SLAVNOSTNÍ VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK

Od pátku 9. října do neděle 11. října 2015 ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem.

Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, mohou návštěvníci ochutnat také řízky třeboňských baštýřek a Jihočeské Jerky ze sušeného rybího masa.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, možnost chytání ryb na sádkách, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky na sádkách. A nově mohou návštěvníci zhlédnout malé muzeum rybářství.

Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od října do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 400 tun ryb, především kaprů. Na tuzemské produkci ryb se podílí zhruba 15 %. Roční produkce ryb činí asi 3 200 tun, z toho je 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Horusický velký a dva nejstarší rybníky na Třeboňsku Dvořiště a Bošilecký.

S rybářským pozdravem

Ing. Josef Malecha předseda představenstva

Ke stažení v .pdf: Slavnostní výlov Rožmberka 2015

Konec článku: Slavnostní výlov Rožmberka 2015
Vydáno: 7.10.15 :: Rubrika: Aktuality

K článku "Slavnostní výlov Rožmberka 2015" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Slavnostní výlov Rožmberka 2015" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme