Středisko Rožmberk

Rožmberské středisko leží na poměrně různorodém území. Dříve bylo středisko rozděleno na střediska dvě: Třeboň a Rožmberk.

Rybníky střediska Rožmberk

Celkově středisko obhospodařuje 100 rybníků na ploše 2302,78 ha s produkcí 7 800– 10 500 q ryb v závislosti na produkčním cyklu. Území celého střediska je díky ideálnímu spojení krajiny plné rybníků, malebných vesnic a hlubokých lesů význačnou cykloturistickou lokalitou.

Jméno střediska naznačuje, že pod jeho správou se nachází největší rybník v naší zemi Rožmberk 647,30 ha.

Z ostatních jihočeských velikánů jsou to rybníky Svět 214,88 ha, Opatovický 165,59 ha, Kaňov 161,09 ha a Spolský velký 137,07 ha. Zejména rybník Svět je středem zájmu návštěvníků, ale současně i sportovců zaměřených na vodní sporty (plachtění, veslování).

Mezi známé rybníky patří též rybník Vlkovický 104,71 ha, Ženich 82,20 ha, Nový Vdovec 84,92 ha, Ruda 84,09 ha a Lipnický nový 66,51 ha.

Sádky

Pod správu střediska náleží i sádky Třeboň nacházející se přímo pod hrází rybníka Svět (významné místo distribuce našich ryb) a také dosud využívané historické sádky Rožmberk pod hrází stejnojmenného rybníka.

Bašty

Středisko je členěno na 8 úseků – bašty Břilice, Rožmberk, Witmanov, Domanín, Spolí a Třeboň.

Myslivost a Zlatá stoka

Pod správou střediska je i jedna z režijních honiteb Rožmberk – Witmanov (myslivost) a úsek Zlaté stoky od Třeboně do obce Přeseka.

Konec článku: Středisko Rožmberk
Rubrika: Rybářství Třeboň
Rybářství Třeboň a.s. #
14.09.16

Dobrý den,

termíny výlovů jsou od včerejšího dne zveřejněny na našem webu https://www.trebon.rybarstvi.cz/podzimni-vylov-rybniku

Koula Miroslav #
9.09.16

Dobrý den,chtěla bych vědět datum výlovu rybníku Svět,abychom měli čas si vše zařídit a měli volno a ubytování.Děkuji za odpověd.Koulová Marie

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme