Tisková zpráva - Výlov Rožmberk 2019

Rybářství Třeboň a.s. vydalo dne 11.9.2019 u příležitosti připravovaného slavnostního výlovu rybníka Rožmberk tiskovou zprávu:

Slavnostní výlov rybníka Rožmberk

Od pátku 11. října do neděle 13. října 2019 ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem. Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, bude možné ochutnat také vyhlášené řízky Třeboňských baštýřek a Jihočeské Jerky ze sušeného rybího masa.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, možnost chytání ryb na sádkách, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky na sádkách. Návštěvníci mohou zhlédnout malé muzeum rybářství. Účast na výlovu přislíbil sám pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.

Rybářství Třeboň a.s., největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od října do listopadu z cca 250 rybníků vylovit 2 200 tun kaprů a 200 tun ryb vedlejších. Na tuzemské produkci ryb se podílí zhruba 15 %. Roční produkce činí asi 3 200 tun, z toho je 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun.

Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Horusický velký (k.ú. Horusice), Bošilecký (k.ú. Bošilec), Dvořiště (k.ú. Dolní Slověnice), Hejtman (k.ú. Planá nad Lužnicí).

S rybářským pozdravem
Ing. Josef Malecha
Předseda představenstva

Stáhnout tiskovou zprávu v .pdf
Konec článku: Tisková zpráva - Výlov Rožmberk 2019
Rubrika: Archiv článků
Rybářství Třeboň a.s. #
10.10.19

Dobrý den, paní Evo,
hromadná doprava na výlov Rožmberka organizována není. Z Třeboně je možné se na hráz Rožmberka pohodlně dostat i vlakem (první zastávka směrem na Veselí n. L.) a dojít pěšky.

Eva Kolesová #
8.10.19

Bude nějaká hromadná doprava z Třeboně na letošní výlov Rožmberků ?

Rybářství Třeboň a.s. #
4.10.18

Dobrý den,
výlovy rybníků začínají zátahem vždy v 7 hodin ráno; stejně tak to bude u Rožmberka.

Miroslav #
3.10.18

Prosím o informaci v kolik hodin je první zátah na rybníku Rožmberk v sobotu 13. října 2018? Děkuji za informaci.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme