Informace k výlovu rybníka Rožmberk - podzim 2021

Společnost Rybářství Třeboň vydalo tiskovou zprávu, v níž oznamuje informace k podzimním výlovům třeboňských rybníků v roce 2021.

Informace k výlovu rybníka Rožmberk – podzim 2021

Rybářství Třeboň a.s. oznamuje, že z důvodu platných mimořádných opatření v souvislosti s onemocněním Covid se výlov rybníka Rožmberk bude konat pouze ve všedních dnech od 11.10. do 14.10. 2021.

Letošní výlov nebude probíhat jako společenská akce, která je určena pro širokou veřejnost a má charakter historické, kulturní a tradiční činnosti s doprovodným programem a občerstvením.

Vedení Rybářství Třeboň a.s. nemůže, tak jako v minulých letech pozvat na výlov širokou veřejnost a připravit doprovodný program, který v minulosti při příležitosti výlovu probíhal. V minulých letech se při příležitosti výlovu dostavilo na hráz rybníka Rožmberk po dobu výlovu cca 40 tis. návštěvníků, což z důvodu mimořádných platných opatření není v letošním roce možné. Doufáme, že v roce 2022 bude situace taková, že nám umožní se s příznivci Petrova cechu na hrázi opět setkat.

Rybářství Třeboň a.s. při podzimních výlovech vyloví ryby z cca 250 rybníků. Lovit se bude např. rybník Spolský 25.10.-26.10.2021, Schwarzenberg 3.11.2021, Svět 9.11.-11.11.2021, Bošilecký 15.11.-17.11.2021. Ani na těchto akcích se nebude konat žádný doprovodný program. Zároveň upozorňujeme, že z technických důvodů může dojít ke změně termínů výlovů jednotlivých rybníků.

za Rybářství Třeboň, a.s. Ing. Josef Malecha, předseda představenstva

Tisková zpráva ke stažení: Informace k výlovu Rožmberka – podzim 2021

Konec článku: Informace k výlovu rybníka Rožmberk - podzim 2021
Vydáno: 5.10.21 :: Rubrika: Aktuality
Rybářství Třeboň a.s. #
21.09.21

Dobrý den, pane Kožený,
děkujeme za dotaz ohledně výlovu Rožmberka. Na Rožmberku bude v době výlovu prodej živých ryb a parkoviště bude připraveno jako obvykle pod hrází.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Eisert

Rybářství Třeboň a.s. #
20.09.21

Dobrý den, pane Mladý,
bohužel výlov rybníka spadá z nařízení hygieny a vlády do jiné kategorie než je Země živitelka atd. kde je počet lidí bez omezení.
Vylov je jako soukromá akce, kde může být max. 2000 lidí. Při překročení tohoto počtu musí byt zajištěna kontrola bezinfekčnosti a další náležitosti s tím spojené. A to není možné na výlovu takového rybníka uhlídat a zajistit.

Takže žádný jiný důvod v tom není.
S pozdravem
Ing. Zdeněk Eisert

Jan Kožený #
18.09.21

Dobrý den, jak bylo uvedeno, na rybníku Rožmberk bude probíhat výlov ve všedních dnech bez doprovodných akcí. Chci se zeptat zda i za těchto okolností je možné se přijet na výlov podívat a zda by bylo možné zakoupit čerstvou rybu. Myslím tím zda by byl k dispozici nějaký stánek s prodejem ryb a zda by bylo možné někde zaparkovat osobní auto. Nebo bude tento výlov čistě pracovní?
Děkuji.
Jan Kožený

Pavel #
17.09.21

Dobrý den pane Malecha,
patřím mezi spoustu návštěvníků,kteří prvidelně navštěvují výlov rybníka Rožmberk,a proto se ptám nejen za sebe,jaký je rozdíl mezi výlovem a podobných akcí s nemenší účastí návštěvníků jako je Země živitelka,Zahrada Čech a spousty dalších uskutečněných společenských akcí jako jsou koncerty a festivaly?
Můžete mi tedy prosím sdělit skutečný důvod,proč se výlov bude konat neveřejně?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Pavel Mladý

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme