Rybářské sdružení ČR

Partnerem Rybářství Třeboň a.s. je Rybářské sdružení ČR, jehož je Rybářství významným členem. Toto sdružení je profesním seskupením produkčního rybářství České republiky a má téměř 70 členů. Členy jsou všechny rozhodující rybářská hospodářství ČR, zpracovatelé ryb, rybářský výzkum i rybářské školství a také oba národní rybářské svazy (Český a Moravský rybářský svaz).

Základním posláním Rybářského sdružení ČR je obecně udržení a posílení pozic českého a moravského produkčního rybářství. V tomto rámci připravuje podklady pro legislativní činnost, koordinuje aktivity v šlechtění ryb, vydává vlastní periodikum Rybníkářství, zajišťuje vzdělávací a informační servis pro své členy apod.

Historie tohoto sdružení sahá až do roku 1906, kdy pod vlivem snahy o razantnější prosazování nových chovatelských postupů majících zpětnou vazbu na praxi, vzniklo Jihočeské rybářské sdružení, později rozšířené na Československou ústřední jednotu rybářskou. K oživení tohoto profesního seskupení došlo po téměř čtyřiceti letech v roce 1991 ustanovením Rybářského sdružení.

Konec článku: Rybářské sdružení ČR
Rubrika: Partneři

K článku "Rybářské sdružení ČR" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Rybářské sdružení ČR" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme