Chov ryb

Chov ryb na Třeboňsku vychází z dlouholeté tradice rybníkářství v tomto regionu. Zcela dominantní rybou, kterou Rybářství Třeboň a.s. chová ve svých rybnících, je Třeboňský kapr (90% produkce všech ryb). Zbylých 10% produkce tvoří vedlejší druhy ryb jako je amur, tolstolobik, sumec, štika, candát, lín.

Průběh chovu ryb

Chov ryb je 3-4letý proces začínající umělým výtěrem (rozmnožováním) generačních ryb na rybí líhni. Získaný váčkový plůdek se odchovává již v rybnících na rybí plůdek nebo na rybí násadu. V hlavních rybnících pak ryby dorůstají tržní velikosti.

Podzimní výlovy a sádkování

V podzimních termínech se začínají strojit rybníky na výlovy a odchované ryby putují na sádky. Na sádkách jsou ryby uskladněny až do předvánočního času, kdy dochází k jejich finální distribuci pro vánoční prodej na tuzemském či zahraničním trhu.

Menší část rybníků je slovena v rámci jarních výlovů.

Konec článku: Chov ryb
Rubrika: Chov ryb

K článku "Chov ryb" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Chov ryb" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme