Chovné rybníky

Chovné rybníky můžeme rozdělit podle funkce, kterou v rámci chovu ryb plní, na plůdkové výtažníky, násadové rybníky, hlavní rybníky.

Plůdkové výtažníky a násadové rybníky slouží k odchovu rybího plůdku na násadu, která je následně slovena a nasazena do hlavních rybníků pro produkci tržní ryby.

Do hlavních rybníků jsou nasazovány ryby ve věku 2 – 3 let. Ryba v rybníce dorůstá do tržní velikosti 1 nebo 2 roky. Poté je osádka tržních ryb v rámci podzimních či jarních výlovů slovena a uskladněna na sádkách.

Pobyt ryb na sádkách

Z rybníků putují ryby na sádky, odkud probíhá distribuce ryb zákazníkům. Ze sádek je zajišťována doprava ryb za pomoci speciálně upravených aut k velkoobchodním odběratelům. Na sádkách tradičně probíhá také maloobchodní prodej živých ryb.

Odlovy na chovných rybnících

Odlovy na plné vodě probíhají od měsíce května až do poloviny září. Odlov ryb probíhá do speciálních sítí na vyhrazených částech rybníka. Díky odlovům je možno zajistit čerstvé sladkovodní ryby v průběhu celého roku.

Podrobnosti k nejvýznamnějším rybníkům na Třeboňsku jsou k dispozici v článku Rybníky Rybářství Třeboň a.s.

Konec článku: Chovné rybníky
Rubrika: Chov ryb

K článku "Chovné rybníky" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Chovné rybníky" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme