Slavnostní výlov Rožmberka 2016

Ve dnech 14. až 16. 10. 2016 jste zváni na slavnostní výlov rybníka Rožmberk. Rybářství Třeboň k této události vydalo následující tiskovou zprávu.

SLAVNOSTNÍ VÝLOV RYBNÍKA ROŽMBERK

Od pátku 14. října do neděle 16. října 2016 ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem. Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale také ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, mohou návštěvníci ochutnat také řízky třeboňských baštýřek a Jihočeské Jerky ze sušeného rybího masa.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, možnost chytání ryb na sádkách, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky na sádkách. Návštěvníci také mohou zhlédnout malé muzeum rybářství. Účast na výlovu přislíbil sám pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.

Rybářství Třeboň, největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od října do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 300 tun ryb, především kaprů. Na tuzemské produkci ryb se podílí zhruba 15 %. Roční produkce ryb činí asi 3 200 tun, z toho je 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Tisý velký, Záblatský, Krčín a Svět.

S rybářským pozdravem

Ing. Josef Malecha předseda představenstva

Tisková zpráva ke stažení (v .pdf): Slavnostní výlov Rožmberka 2016

Konec článku: Slavnostní výlov Rožmberka 2016
Vydáno: 14.09.16 :: Rubrika: Aktuality
Jan Kožený #
16.10.16

Dobrý den, v sobotu 15.10. časně po ránu jsme přijeli k rybníku Rožmberk. Přivítalo nás perfektně připravené parkování. Stihli jsme tak pohodlně první zátah. Spousta stánků, spousta dobrot. Možnost výběru a zakoupení živé ryby. Samotný výlov byl opravdu zážitek a vzpomínka na celý život. Perfektní živý komentář k celému výlovu. Jenom by to chtělo lepší ozvučení. Děkuji tímto všem, kteří se na výlovu podíleli za nevšední zážitek. Slunečné podzimní počasí přilákalo spoustu návštěvníků, o čemž svědčí přeplněné parkoviště a mohutný hrozen lidí na hrázi i v kádišti. Těším se na příští výlov. Určitě zase přijedeme.
Jan Kožený

Rybářství Třeboň #
13.10.16

Dobrý den,
Rožmberk se loví od pátku do neděle. Po všechny tyto tři dny je program na hrázi a pod hrází de facto stejný: začátek vlastního výlovu vždy v 7 hodin a konec v cca 15 hodin, soutěže a program pro děti v dětském koutku, muzeum rybářství, bohatá gastronomie včetně řízků od třeboňských baštýřek, možnost zachytat si na udici, prodej živých ryb…

Lukáš Herzog #
12.10.16

Do kolika hodin bude v pátek 14.října výlov Rožmberka Děkuji za odpověď Lukáš Herzog.

radka fricová #
12.10.16

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je i nějaký program v pátek nebo je hlavní program jenom v sobotu,děkuji

Rybářství Třeboň #
12.10.16

Dobrý den,
parkování na Rožmberku bude označeno šipkami a řízeno lidmi od Rybářství Třeboň a.s., kteří vás navedou na parkovací místo. Bude se jezdit přes vesnici Lužnici.

František Kadeřábek #
11.10.16

V roce 2015 jsme byli poprvé na této akci a letos jedeme opět. Všem doporučuji, úžasná podívaná na práci rybářů, spousta pochoutek hlavně z ryb, skvělé pivo a báječná atmosféra. Prostě krásně strávený víkend a světe div se, ač v Čechách parkování i vstup zdarma. Neváhejte a přijeďte.

Jan Kožený #
9.10.16

Dobrý den, rádi bychom se přijeli podívat na letošní výlov rybníka Rožmberk. Zajímalo by mě, jak bude letos řešeno parkování aut, s ohledem na současné, poněkud mokré počasí. Bude k dispozici na webu nějaký plánek nebo mapka? Děkuji. Jan Kožený

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme