Rybníky Rybářství Třeboň a.s.

Rybníky společnosti se nacházejí na poměrně malém území Jihočeského kraje v okresech Jindřichův Hradec, České Budějovice a Tábor. Většina tohoto území je vyhlášena Chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko a patří mezi nejvyhledávanější rekreační oblasti v České republice. Jde o území s nepatrným průmyslem. Vedle rybníkářství dominuje v tomto regionu zemědělství a lesnictví. Tím jsou dány velmi příznivé podmínky pro produkci sladkovodních ryb vysoké nutriční kvality bez nebezpečí výskytu cizorodých látek v rybím mase.

Přehled největších rybníků

Největší rybníky
Rožmberk 647 ha
Horusický velký 438 ha
Dvořiště 388 ha
Tisý velký 314 ha
Záblatský 310 ha
Staňkovský 273 ha
Svět 215 ha
Koclířov 202 ha
Bošilecký 200 ha
Opatovický 165 ha
Káňov 159 ha
Ponědrážský 142 ha
Spolský 137 ha
Vlkovický 105 ha

Rybniční soustavy na Třeboňsku

Na Třeboňsku jsou dvě významné rybniční soustavy. Jednotlivé rybníky rybničních soustav jsou děleny pouze hrázkami, což umožňuje přepouštění vody mezi rybníky.

Nadějská rybniční soustava

Turisticky atraktivní je Nadějská rybniční soustava severozápadně od Lomnice nad Lužnicí, jejíž součástí je i přírodní rezervace Rod. Soustavu tvoří rybníky s názvy Víra, Láska, Naděje, Skutek, Dobrá vůle a další. Mezi rybníky prochází cyklotrasa. Hráze rybníků jsou dobře přístupné i pro pěší turistiku.

Chlumecká rybniční soustava

Nedaleko Chlumu u Třeboně se nachází Chlumecká rybniční soustava tvořená rybníky s názvy Podsedek, Starý Hospodář, Žofinka, Výtopa a další. I zde jsou součástí soustavy chráněná území. Jedná se o přírodní rezervaci Staré jezero a národní přírodní památku Vizír.

V bezprostřední blízkosti se nachází také revír pro sportovní rybolov na rybníce Nový Kanclíř.

Nedílnou součástí celé rybniční soustavy na Třeboňsku je Zlatá stoka.

Rybníky na mapě

Výlovy rybníků

Každoročně probíhají v podzimních měsících výlovy vybraných rybníků, které jsou určeny pro veřejnost.

Sledujte informace o výlovech rybníků.

Konec článku: Rybníky Rybářství Třeboň a.s.
Rubrika: Rybářství Třeboň

K článku "Rybníky Rybářství Třeboň a.s." není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Rybníky Rybářství Třeboň a.s." není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme