Slavnostní výlov rybníka Rožmberk - TZ

Rybářství Třeboň a.s. vydalo u příležitosti blížícího se slavnostního výlovu rybníka Rožmberk následující tiskovou zprávu:

Slavnostní výlov rybníka Rožmberk 2023

Rybářství Třeboň a.s., největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od září do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 000 tun, z toho je 80 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Z Třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Horusický, Dvořiště, Svět a Bošilecký.

Od pátku 13. října do neděle 15. října 2023 opět ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem. Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale i ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb a kapřích hranolek, mohou návštěvníci také ochutnat řízky Třeboňských baštýřek a Jihočeské Jekry ze sušeného masa, nebo zakoupit živou rybu z výlovu.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, s možností chytání ryb ze sádky, a ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky.

Po domluvě lze zajistit i odborný výklad výlovu pro menší skupinky. Účast na výlovu rybníka přislíbil i sám pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.

Parkování je zajištěno na placeném parkovišti (os. automobil 100 Kč/den, ostatní 200 Kč/den).

Pro ty z vás, koho zaujme při výlovu rybníka Rožmberk rybářské řemeslo, a chce vědět jak se stane, že se narodí rybář, připravila Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína den otevřených dveří. Tak se v sobotu 14. října od 8h do 16h zastavte na adrese Táboritská 688, Třeboň, kde můžete vidět jak se líhne rybářský potěr.

Ing. Josef Malecha
předseda představenstva


Ke stažení (v .pdf): Tisková zpráva k výlovu Rožmberka 2023

Pozvánka na podzimní výlovy vybraných rybníků 2023

Konec článku: Slavnostní výlov rybníka Rožmberk - TZ
Rubrika: Archiv článků
Administrátor #
6.10.22

Informace k dopravě: V souvislosti s výlovem Jindřichohradecká policie posílí hlídky policistů, proto je nutné dbát jejich pokynů. Komunikace v okolí rybníka budou dočasně jednosměrné. Příjezd k rybníku je směřován, jako každý rok, po trase ve směru od Třeboně za železničním přejezdem řidiči odbočí vpravo na obec Lužnice, kdy místo vjezdu k výlovu rybníka bude označeno poutačem. Výjezd vede na hlavní tah a obec Přeseka.
Více k dopravě a programu

Zuska Josef #
5.10.22

Dobrý den
V kolik prosím v sobotu začíná výlov rybníka Rožmberk? A kam přesně jet? Bude cesta vyznačena? Jde mi o to v kolik vyrazit z domu k Vám abychom to vše mohli vidět. Děkuji pěkně předem Zuska

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme