Slavnostní výlov rybníka Rožmberk

Rybářství Třeboň a.s. vydalo dne 20. 9. 2022 u příležitosti připravovaného slavnostního výlovu rybníka Rožmberk tiskovou zprávu:

Slavnostní výlov rybníka Rožmberk 2022

Po dvouleté covidové pauze můžeme opět navázat a pozvat všechny příznivce k tradičnímu slavnostnímu výlovu rybníka Rožmberk.

Od pátku 7. října do neděle 9. října 2022 tak opět ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem. Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale i ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb a kapřích hranolek, mohou návštěvníci také ochutnat řízky Třeboňských baštýřek a Jihočeské Jekry ze sušeného masa, nebo zakoupit živou rybu z výlovu.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, s možností chytání ryb ze sádky, a ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky.

Po domluvě lze zajistit i odborný výklad pro menší skupinky. Účast na výlovu přislíbil i sám pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.

Parkování je zajištěno na placeném parkovišti (os. automobil 100 Kč/den, ostatní 200 Kč/den).

Rybářství Třeboň a.s., největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od září do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 000 tun; z toho je 80% kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun.

Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Velký Tisý a rybník Záblatský.

S rybářským pozdravem
Ing. Josef Malecha
Předseda představenstva

Zpráva k výlovu Rožmberka 2022 ke stažení: Stáhnout tiskovou zprávu v .pdf

Pozvánka na podzimní výlovy vybraných rybníků 2022

Konec článku: Slavnostní výlov rybníka Rožmberk
Vydáno: 22.09.22 :: Rubrika: Aktuality
Administrátor #
6.10.22

Informace k dopravě: V souvislosti s výlovem Jindřichohradecká policie posílí hlídky policistů, proto je nutné dbát jejich pokynů. Komunikace v okolí rybníka budou dočasně jednosměrné. Příjezd k rybníku je směřován, jako každý rok, po trase ve směru od Třeboně za železničním přejezdem řidiči odbočí vpravo na obec Lužnice, kdy místo vjezdu k výlovu rybníka bude označeno poutačem. Výjezd vede na hlavní tah a obec Přeseka.
Více k dopravě a programu

Zuska Josef #
5.10.22

Dobrý den
V kolik prosím v sobotu začíná výlov rybníka Rožmberk? A kam přesně jet? Bude cesta vyznačena? Jde mi o to v kolik vyrazit z domu k Vám abychom to vše mohli vidět. Děkuji pěkně předem Zuska

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme