Slavnostní výlov rybníka Rožmberk

Rybářství Třeboň a.s. vydalo dne 20. 9. 2022 u příležitosti připravovaného slavnostního výlovu rybníka Rožmberk tiskovou zprávu:

Slavnostní výlov rybníka Rožmberk 2022

Po dvouleté covidové pauze můžeme opět navázat a pozvat všechny příznivce k tradičnímu slavnostnímu výlovu rybníka Rožmberk.

Od pátku 7. října do neděle 9. října 2022 tak opět ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem. Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo, ale i ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb a kapřích hranolek, mohou návštěvníci také ochutnat řízky Třeboňských baštýřek a Jihočeské Jekry ze sušeného masa, nebo zakoupit živou rybu z výlovu.

Pod hrází rybníka Rožmberk bude připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku, s možností chytání ryb ze sádky, a ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky.

Po domluvě lze zajistit i odborný výklad pro menší skupinky. Účast na výlovu přislíbil i sám pan Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan.

Parkování je zajištěno n a placeném parkovišti (os. automobil 100 Kč/den, ostatní 200 Kč/den).

Rybářství Třeboň a.s., největší producent sladkovodních ryb v Evropě, plánuje od září do listopadu z 250 rybníků vylovit 2 000 tun; z toho je 80% kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun.

Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Velký Tisý a rybník Záblatský.

S rybářským pozdravem
Ing. Josef Malecha
Předseda představenstva

Zpráva k výlovu Rožmberka 2022 ke stažení: Stáhnout tiskovou zprávu v .pdf

Pozvánka na podzimní výlovy vybraných rybníků 2022

Konec článku: Slavnostní výlov rybníka Rožmberk
Vydáno: 22.09.22 :: Rubrika: Aktuality

K článku "Slavnostní výlov rybníka Rožmberk" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Slavnostní výlov rybníka Rožmberk" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme