Výlov Rožmberka 2017

Třeboňští rybáři oznamují, že termín výlovu rybníka Rožmberk. je víkend 13. – 15. října 2017.

Výlov rybníka začíná v uvedené dny vždy v 7 hodin ráno. Jste srdečně zváni.

Výlov Rožmberka 13. – 15. října 2017

Ve dnech 13. až 15. 10. ožije nejznámější jihočeská hráz rybníka Rožmberk slavnostním výlovem. Návštěvníci zde mohou spatřit nejen tradiční rybářské řemeslo při výlovu, ale také ochutnat rybí speciality ze široké gastronomické nabídky. Kromě rybí polévky, filetů z ryb, kapřích hranolek, mohou návštěvníci ochutnat také řízky třeboňských baštýřek.

Pod hrází rybníka Rožmberk rybáři po všechny tři dny připravili dětský koutek, kde se mohou nejmenší návštěvníci výlovu zúčastnit zábavných soutěží (Děti zde obdrží balónek s Třeboňským kaprem a zajímavé ceny).

Výlovu se aktivně zúčastní i studenti třeboňské Střední rybářské a vodohospodářské školy Jakuba Krčína. Pod hrází na sádkách nabídnou kromě prezentace školy možnost vyzkoušet si chytání pstruhů (na sádkách) či chytání ryb na trenažéru. Návštěvníci také mohou zhlédnout výstavu rybářského nářadí a rybářské techniky v Muzeu rybářství.

K programu:

  • Své rybí pochoutky na výlovu nabídnou mj. gastronomický specialista a poradce Petr Stupka, kulinář, a mistr kuchař Eduard Levý, učitel gastronomie na Fakultě rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity
  • Na výlovu zahrají Povltavští trubači a Jižani (sobota)
  • Účast na výlovu přislíbil i Jakub Krčín s chotí (sobota)

Parkovací situace při výlovu Rožmberka

Je zajištěn dostatek parkovacích míst; parkování je bezplatné.

K výlovu byla vydána mapka pro návštěvníky výlovu – řidiče:

  • příjezd k výlovu označen červeně, ve směru šipky (přes Lužnici)
  • výjezd černě

Výlov Rožmberka 2017:

Parkování při výlovu Rožmberka

Pozvánka i na další podzimní výlovy 2017

Konec článku: Výlov Rožmberka 2017
Rubrika: Výlovy
Johanka #
13.10.17

Dnes 13.10.2017 jsme se byli podívat na výlov rybníka Rožmberk. Již jsme byli na více výlovech v minulých letech, ale tak perfektní organizaci všeho okolo (parkování, množství WC, umývání rukou, množství odpadkových pytlů, široká škála občerstvení, ukázky ryb v bazénu, filetování ryb……) i vlastního výlovu jsme nezažili. Vše bylo prostorně uspořádané, nikde se netvořily fronty na občerstvení a bylo si kam sednout. Velice příjemné bylo i to, že tam nehrála reprodukovaná hudba a této akce se nezúčastnili trhovci se spotřebním zbožím. Děkujeme za krásně strávený den, kdy i počasí nám přálo, a rádi se budeme vracet. Jana a Vláďa

Rybářství Třeboň a.s. #
12.10.17

Dobrý den, pane Zdeňku,
děkujeme za dotaz. Program výlovu Rožmberka bude – co se týče možnosti sledování rybářského řemesla při výlovu v praxi – po všechny tři dny obdobný. Možný rozdíl bude pouze v doprovodném programu (hudba, čestní hosté…).

Zdeněk #
11.10.17

Dobrý den, bude v neděli k vidění stejný program jako v sobotu? Jde nám hlavně o to, zda bude vidět práce s rybami při třídění do kádí (zatím jsme byli vždy v sobotu) Díky. Zdeněk

Václav #
26.09.17

Marie, rybáři se zdraví pozdravem Petrův zdar. Václav.

Marie #
7.09.17

Dobrý den,
ač jsem se nemohla zúčastnit rybářských slavností, již nyní se těším na výlov rybníka Rožmberk.
S pozdravem “Lovu zdar”
Marie

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme