Středisko Ponědraž

Středisko Ponědraž obhospodařuje 162 rybníků na ploše 2325,29 ha s produkcí 9 500 – 11 500 q ryb. Středisko převzalo pod svou správu i bašty bývalého Rybářství Tábor a.s.

Středisko hospodaří na území obcí Veselí nad Lužnicí, Záblatí, Frahelž, Ševětín, Val, Tábor, Planá nad Lužnicí, Soběslav, Mladá Vožice a Milevsko.

Rybníky střediska Ponědraž

K nejznámějším a současně i k nejstarším rybníkům patří bezesporu Bošilecký 200,57 ha (rok 1355), k největším Horusický velký 438,23 ha (3. největší rybník v naší zemi), dále pak Záblatský 310,36 ha a Ponědražský 141,84 ha.

Více jak pro jiná střediska je pro tuto oblast životodárným zdrojem vody Zlatá stoka.

Sádky střediska Ponědraž

Ve správě střediska jsou sádky Soběslav, Strkov a Mladá Vožice.

Správní členění střediska Ponědraž

Správně je středisko členěno na 7 úseků-bašt. jedná se o bašty Horusice, Ponědraž, Záblatí, Schwarzenberg, Strkov, Soběslav, Mladá Vožice. Pod správou střediska je i poslední část Zlaté stoky od Lomnice po soutok s řekou Lužnicí.

Konec článku: Středisko Ponědraž
Rubrika: Rybářství Třeboň

K článku "Středisko Ponědraž" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Středisko Ponědraž" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme