Středisko Chlum u Třeboně

Území střediska je východně lemováno státní hranicí s Rakouskem, západně řekou Lužnicí, na severu obcí Mníšek a na jihu obcí Hamr.

Rybníky střediska

Středisko Chlum u Třeboně obhospodařuje 90 rybníků na celkové ploše 1485,15 ha. Celková roční produkce střediska dosahuje 3 600 – 4 000 q ryb. Jedná se především o menší rybníky nacházející se ve své velké většině v tzv. Chlumecké rybniční soustavě.

Staňkovský rybník

Výjimkou mezi všemi rybníky střediska je rybník Staňkovský se svými 331,40 ha (vč. rybníka Špačkov). Rybník Staňkovský není unikátní jen v rámci střediska Chlum u Třeboně, ale dokonce v rámci celé naší země. Jde o nejhlubší rybník v ČR; průměrná hloubka rybníka je 6 metrů.

Území střediska, především unikátní Chlumecká soustava, je význačnou cykloturistickou lokalitou, podobně jako území sousedícího střediska Rožmberk; turistické trasy zde na sebe plynule navazují.

Správní členění střediska Chlum u Třeboně

Pod správou střediska jsou sádky Chlum, dále sportovní rybářské revíry Staňkovský a Hejtman, exkluzivní revír Nový Kanclíř a režijní honitba Staré Jezero. Rybníky Staňkovský a Hejtman jsou významným místem rekreace. Středisko zabezpečuje i provoz rybí líhně.

Úseky střediska – bašty: Hejtman, Kanclíř, Mokřiny, Podřezaná.

Konec článku: Středisko Chlum u Třeboně
Rubrika: Rybářství Třeboň

K článku "Středisko Chlum u Třeboně" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Všechny pole formuláře jsou povinné. Po vyplnění zobrazte "Náhled" pro kontrolu textu. Pak můžete zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.

K článku "Středisko Chlum u Třeboně" není žádný komentář. Vkládejte dotazy, postřehy či připomínky k tématu článku. K obecným dotazům využijte kontakty.

Kam dál?

Doporučené články

Doporučujeme